URODA, WIADOMOŚCI, ZDROWIE

Dla kogo soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe, choć cały czas mniej popularne niż okulary korekcyjne, to gwarantują więcej możliwości i większą wygodę. Dla kogo są polecane?

Dla wszystkich, jeśli specjalista (okulista lub optometrysta) nie stwierdzi inaczej po badaniu wzroku. Soczewki kontaktowe nie mają ograniczeń wiekowych, gdyż już dzieci mogą z powodzeniem je użytkować. Jedynym warunkiem jest umiejętność zakładania szkieł kontaktowych oraz prawidłowej ich pielęgnacji. Jeśli to zostanie opanowane – nie ma przeciwwskazań.

Wszystkie wady wzroku

Masz bardziej złożoną wadę wzroku niż krótkowzroczność czy dalekowzroczność? Nie ma problemu – obecnie oferta soczewek kontaktowych jest na tyle duża, że produkt idealny znajdzie dla siebie również osoba z astygmatyzmem jak i prezbiopią.

Nie czujesz się dobrze w okularach

Nie czujesz się dobrze w okularach korekcyjnych, gdyż uważasz, że nie jest Tobie w nich do twarzy? Rozwiązanie jakim są soczewki kontaktowe może okazać się dla Ciebie idealne. Jeśli do kształtu Twojej twarzy trudno dobrać okulary – w soczewkach nie będzie tego problemu. Nikt, kto nie wie, że masz wadę wzroku, nie domyśli się, że nosisz szkła kontaktowe i zawsze będziesz dobrze wyglądać.

Podróżnik

Dużo podróżujesz? Dla takich osób jak Ty, soczewki kontaktowe są bardzo polecane. W podróży bardzo istotną rolę odgrywa wygoda i swoboda ruchów. Szkła kontaktowe to zapewnią. Nie musisz przejmować się tym, czy spadną lub przesuną się w czasie Twojego podróżowania – z soczewkami nie ma tego problemu. Jeśli zdecydujesz się na soczewki jednodniowe, to dodatkowo nie musisz przejmować się nawet ich czyszczeniem czy dezynfekcją, gdyż każdą zużytą parę soczewek po prostu wyrzucasz do kosza.

Sportowiec

Lubisz aktywny tryb życia lub jesteś amatorem sportów? Soczewki kontaktowe aż proszą się, żebyś z nich skorzystał. Takie rozwiązanie korekcji jest polecane szczególnie, jeśli Twoja wada wzroku jest na tyle duża, że nie możesz funkcjonować całkowicie bez okularów, a z nimi nie jesteś w stanie robić tego co najbardziej lubisz. Zamień okulary na soczewki! Piłka nożna, narty, joga – te wszystkie aktywności sprawią Tobie dużo większą radość, jeśli założysz soczewki kontaktowe i będziesz cieszyć się ostrym i wyraźnym widzeniem przez cały czas.

Zamiast „okularów do czytania”

Jesteś prezbiopem? Masz problem z dokładnym widzeniem z bliskich odległości i jesteś po 40. roku życia? To może być starczowzroczność. Warto zmienić wtedy „okulary do czytania” na soczewki progresywne. Nie będziesz musiał pamiętać o zabraniu ze sobą oprawek i zawsze, w każdych okolicznościach przeczytasz etykietę produktu w sklepie, czy rozkład jazdy autobusów na przystanku. Soczewki kontaktowe multifocalne to mniej problemów niż w przypadku okularów, a dodatkowo dużo mniejsze koszty niż w przypadku opraw progresywnych.